arama

Vefat Eden Kişinin Instagram Hesabını Kapattırma

Merhaba bu makalemizde vefat eden kişinin instagram hesabını kapatma , instagram anıt hesap almayı anlatacağız bu sayede vefat eden kişinin sosyal medya hesaplarını kolayca kapattırabileceksiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Vefat Eden Kişinin İnstagram Hesabını Kapattırma

Bu problem önceleri facebook vefat eden kişinin hesabını geri alma sorunlarında karşımıza çıkıyordu. Ancak instagram facebook tarafından satın alındıktan sonra ve kullanıcı sayısı arttıktan sonra tarafımıza sıkça sorulmaya başlandı. Mutlaka facebook anıt hesap nedir duymuşsunuzdur. Bu kavram zamanlar instagram anıt hesap olarak da sosyal medya literatüründe yerini almıştır. Öncelikle konunun daha iyi anlaşılması için instagram anıt hesap nedir sorusuna bir cevap vereceğiz ve ardından da vefat eden kişinin instagram hesabını kapatma yönteminden bahsedeceğiz..

Instagram anıt hesap nedir?

Bir instagram kullanıcısı vefat ettiği zaman o hesap boşta kalacaktır. Yani bu hesabın şifresini ve kullanıcı adını bilmiyorsanız kullanamayacaksınız. Hatta kullanıcı girişi yapılan mail adresini de bilmelisiniz ki daha sonraları hesaba erişim engeli geldiği durumlarda mail ile doğrulama yapmak zorunda kalabilirisiniz. Ancak instagram kullanıcılara şöyle bir özellik sunmuştur. Vefat eden birinin yakınlarının hesabı onun adına anıtlaştırması yani sürekli takipçileri tarafından kullanılır ve takip edilebilir olması için hesabı sabitler. Kimse tarafından kullanılmaz ve hesap sürekli aktif kalır.

Yukarıda yaptığımız tanım instagram anıt hesap nedir sorusunun cevabını veriyor? Peki , anıt hesap nasıl oluşturulur. “https://help.instagram.com/contact/452224988254813” adresi üzerinden birinci derece akrabaları ve yakınları tarafından başvuru yapılır. Burada vefat belgesi eklenmek zorundadır. Aksi durumda anıt hesap başvurusu geçersiz sayılacaktır. Ancak tam anlamı ile ölen kişinin instagram hesabını geri alma konusunda bize yardımcı olmuyor.

Vefat eden kişinin instagram hesabını kapattırma silme nasıl yapılır?

Instagram gizliliğe önem veren bir kuruluşun bünyesinde bir sosyal medya platformudur. Burada faaliyetlerini sürdüren insanlar ve sosyal paylaşım yapan kişiler paylaşımlarının ve bilgilerinin korunması için hesap üyeliği oluştururken kullanıcı formunu önemle okurlar. Peki, hal böyle iken ölen kişinin instagram hesabını geri alma mümkün müdür? Eğer kullanıcı adı ve şifresini bilmiyorsanız hesaba hiçbir şekilde giriş yapamazsınız. Hatta mail adresi bilgileri de gerekebilir. Yakınlarının yapabileceği tek şey ya hesabı anıt instagram hesabına çevirmek ya da hesabı kapatmak. Bunun dışında hangi yakınlıkta olursanız olun bu mümkün değildir.

Kapattırma Formu  : TIKLA