arama

Instagram’da Ortak Canlı Yayın Yapma

Instagram arkadaşlarınızla nasıl canlı yayın açabileceğiniz hakkınızda detaylı bilgiler paylaştık. Instagramda kolay ortak canlı yayın yapma artık çok kolay.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram’da Ortak Canlı Yayın Yapma

Instagram her geçen gün kendini yenilemektedir. Kısa bir sürede çok ciddi bir takipçi kitlesine ulaşan instagram sürekli yeni özellikler ekleyerek kullanıcıları için daha eğlenceli bir platform haline gelmektedir. En son eklediği hikaye özelliği ilk başlarda kullanıcıları tarafından çok eleştirye neden olmuştu. Ancak u özellik instagram kullanıcıları tarafından çok sevildi. Daha sonra instagram story link instagram ekleme, gif eklem, instagram kişi ekleme gibi özellikler ile kendini güncelledi. Bu yeniliklerden biri de instagram canlı yayın özellidir. Ürün tanıtım ve blog hesaplar başta olmak üzere instagram canlı yayın özelliği çokça kullanılan özelliklerden biridir. Daha sonra instagram ortak canlı yayın yapma özelliğini de kullanıcılarına sunmuştur.

Instagram’da ortak canlı yayın yapma nasıl gerçekleşir?

Instagram ortak canlı yayın özelliğine ortak yayın özelliğini de ekledi. Bu sayede canlı yayına başlayan kişi bir arkadaşını yayına davet edebiliyor. Öncelikle hikâye paylaşım yaptığı ekranı açıp alttan canlı yayın seçeneğini işaretleyecek. Daha sonra canlı yayına başlayınca bir arkadaşını yayına davet edebilir. Instagram ortak canlı yayın yapmak için yayına katılan kişiler arasından bir kullanıcıyı işaretleyip yayına davet edebilirsiniz. Yayına katılan kişiler de katılım için kendilerini davet önerisinde bulunabilmektedir.

Instagram’da ortak canlı yayın nasıl yapılır?

Son zamanlarda marka ve ürün instagram hesapları arttı. Bunlara ek olarak da kişisel bloglar da hızlıca artış göstermektedir. Instagramın ticari alanda kullanılması bir çok ticari gerek kurumsal gerek kişisel hesaba çok katkı sağlaşıştır. Instagram satış hesapları instagramın tüm özelliklerini sıkça kullanmaktadır. Özellikle hikaye özelliği ön plana çıkmaktadır. Son zamanlarda buna ek olarak canlı yayın ve canlı yayına kullanıcı davet etme sıkça kullanılan özellikler arasında yer almıştır. Instagram ortak canlı yayın yapma özelliği kullanılmadan önce yapılan yayının kalitesi önem arz ettiği için kameranın kaliteli olması gerekmektedir. Daha sonra ortamın ışığı ve ambiyansı ayarlanmalı ve mikrofon kontrol edilmelidir. Şunu unutmamalısınız ki Youtuber olmak ile instagram video çekmek arasında teknik farklar dışında bir fark yoktur. Her ikisinde de bir kitle hedeflenir ve bu kitleye ulaşmaya çalışılır. Bunun için instagram ortak canlı yayın yapma konusunda kendinize bir stil ve bir standart belirlemelisiniz.