arama

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Instagram günümüzde her ne kadar fotoğraf paylaşım platformu da olsa aslında gerçek ilişkilerin sanal platforma taşınmış biçimidir. Oradaki arkadaşlıklar, beğeniler, takipleşmeler, takipten silmeler, engellemeler hep reel hayata olumlu ya da olumsuz yansımalar yapmaktadır. Hal böyle olunca “instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım” gibi bir soru ve sonuç kaçınılmaz oluyor. Bir çok instagram kullanıcısının aklındaki bu soruyu ve nasıl engellendiğini anlama yolarını anlatacağız.

Instagram’da engellendiğinizi anlama yöntemleri

Sosyal yaşamınızda arkadaşlarımız ve yakın çevremiz ile aramızda sorunlar olabilir. Yaşanılan tüm bu sorunlar bizim günlük hayatta kullandığımız sosyal medya araçlarına da yansıyabilmektedir. Bir beğeni ve olumlama durumu söz konusu olduğu zaman takip etme ve ya beğenme olarak sonuç doğururken olumsuz bir sonuç ortaya çıkması durumunda ise instagram takipçi silme ya da instagram engelleme ile sonuçlanır.

Bizim takipçilerimizi engelleme durumunda ayarlar kısmından engellediğimiz kişileri rahatça bulabiliriz. Ancak bizi bir kişi engelledi ise bu durum biraz da karışık olabilir. Kullanıcılar sıkça instagramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu sormaktadır. Öncelikle yapmanız gereken şey manuel olarak tek tek bakmanız gerekmektedir. Öncelikle engellendiğinizden şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını arama kısmına yazmalısınız. Burada o kullanıcının profiline ulaşmanız instagramda engellendiğimi nasıl anlarım sorunsun cevabını net olarak vermez. Daha sonra profile tıkladığınız zaman kullanıcının paylaşımlarında hiçbir post görmüyorsanız engellenmiş olma ihtimaliniz çok yüksek.

Farklı bir kullanıcının hesabından da engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin hesabına bakmanız daha iyi olur. Çünkü karşı tarafın hesabı silinmiş, kapatılmış, spamlanmış olabilir. Ya da tüm paylaşımları da silmiş olabilir. instagramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını bulmanız için üçüncü parti bir uygulamam kullanmanıza gerek yok. Kullanıcının profiline girdiğiniz zaman engellenmeniz durumunda takip et butonu olmayacaktır.Olsa bile tıkladığınız zaman takip edemeyeceksiniz. Yani daha önce takipçiniz olan biri ise ve nu kişinin profiline girdiğiniz zaman adını ve profil fotoğrafını görüyorsanız engellenmişsiniz demektir. Ayrıca gönderi kısmında şöyle bir uyarı vardır: “henüz hiç gönderi yok”

Eğer karşı tarafın hesabı instagram tarafından kapatılmadı ise kendisi hesabı silmediyse yukarıda sayılanlara bakarak engellenmiş olduğunuzu kolayca anlayabilirsiniz. Ancak bu iki özelliği göz önünde bulundurmalısınız. Bunu da test etmenin yolu başka bir hesaptan aradığınız hesabın açık mı kapalı mı olduğunu tekrar bakmanızdır.