Instagram Yardım – Destek – Şikayet Hattı

Instagramla ilgili problemlerinizde iletişime geçeceginiz yerleri sizler için derledik. Herhangi bir probleminizde kolay yoldan nasıl ilgili yerlere bildirmeniz gerekli bilgileri göndermeyi sizler için paylaştık.
  • admin

Instagram Yardım – Destek – Şikayet Hattı

Instagram kullanıcılara resim paylaşımı sunan bir sosyal platformdur. 2012 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı sayısı 700 milyonu geçen aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Hal böyle olunca bir çok hata ile baş etmesi gerekliliği artmıştır. Instagram Yardım Destek Şikayet Hattı önemli hale gelmektedir.

Instagram Yardım Destek Şikayet Hattı neden gerekli?

Insragram hesabıma giriş yapamıyorum, başka biri profilimi taklit ediyor, instagram hesabıma ulaşılamıyor, instagram istenilmeyen yorum alıyorum, instagram 500 hatası alıyorum, instagram hesabıma giriş yapamıyorum, İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim, İnstagram Challenge Required Hatası alıyorum, Instagram Anasayfa Yenilenmiyor Ne Yapmalıyım, İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası alıyorum gibi bir çok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Tüm bu sorunların çözümü için kullanıcılar ilk önce bloglarda ve instagram için oluşturulan rehberlerde araştırma yaparlar. Fakat cevabını bulamadıkları bir çok soru ile karşılaşırlar. Bunun için ilk akla gelen instagram yardım destek şikayet hattı olacaktır. Peki instagramın bir yardım destek ve şikayet hattı var mı? Kullanıcılarında gelen şikayetleri nasıl cevaplıyorlar?

Basit sorunlar için instagram yardım şikayet hattı

Basit sorunlar için mesela uygunsuz hesaplar, birinin sizi rahatsız etmesi, sizin hesabınıza benzer gerçek dışı hesaplar açılması gibi durumlarda direkt profilin üzerine gelip şikayet et demeniz yeterli. Instagram bu tip profilleri hemen engelliyor. Peki, daha zor sorunlar için ne yapacaksınız?

Instagram şikayet bildirimi oluşturma

Instagram dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması halini almışken elbette problemler ve sıkıntılar olacaktır. Bu konuda kişisel veya uygulamasal sorunları şikayet ile bildirebileceksiniz. Kişiler problemlerinizden bir çogunu kolayca şikayet edip geri dönüş alabilirsiniz. Şikayet edebileceğiniz bazı konular ;

  • Instagram Hesabı Çalınma
  • Instagram Profil Taklit
  • Uygunsuz Fotoğraf Bildirimi
  • İstenmeyen Yorumlar
  • İstenmeyen Mesajlar
  • Hesap Erişiminiz Kesildiyse
  • Diğer Kişiler Tarafından Maddi Manevi Zarar Görmek

Instagram destek hattı numarası

Bu soru kullanıcılar tarafından çokça gelmektedir. Ancak maalesef instagram yardım destek hattı numarası mevcut değildir. Birçok kullanıcı ile iletişim numarası ile baş etmek mümkün değildir. 700 milyon aktif instagram kullanıcısı ve yaklaşık 130 üzerinde faaliyet gösteren bir sosyal platformun bir iletişim numarası sunması mümkün değildir. Facebook iletişim numarası dahi bir süre önce kullanımdan kaldırılmıştır. Ancak instagram sadece İngilizce destek veren bir hat kurmuştur: http://help.instagram.com Bu adres üzerinden İngilizce olarak tüm problemler iletilebilir. Ve kısa sürede de cevap alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunların dışında instagram yardım şikayet hattı olarak iki tane de mail adresini kullanıcılarına sunmuştur. Bu mailler: help@instagram.com ve complaint@instagram.com şeklinde. Sorunlarınızı basit bir dil ile ve İngilizce olarak yöneticilere aktardığınız takdirde bu mail adresleri üzerinden de hemen dönüş alabilirsiniz.

Türkiye’de instagram destek harici başka bir yardım hattı olmadıgı için konu alttından yapacağınzı yorumlar üzerinden size destek olabilir problemi çözmenizde yardımcı olabiliriz. Sizde instagram ile ilgili problem/şikayet/yardım konusunda destek arıyorsanız en altta bulunan yorum kısmından probleminizi yazabilirsiniz.