arama

Instagram ” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” Hatası

Instagram "Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu" hatasını nasıl düzeltebileceğinizi anlattık , adımları uygulayarak sizde hemen düzeltin.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram ” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” Hatası

Instagram her ne kadar en büyük sosyal paylaşım platformlarından olsa da bazı akıl almaz hatalar ile karşımıza çıkabilmektedir. Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ciddi yatırımlar yapılmış ve güncellemeler ile uygulamayı daha eğlenceli hale getirecek fonksiyonlar ile donatılmıştır. Her geçen gün yeni bir özellik ekleyen instagram kullanıcılarını memnun etmek adına sunduğu bazı fonksiyonlardan zarar görmektedir. Geçtiğimiz günlerde instagram GIF özelliğini de paylaşım portalına ekleyen instagram daha önce etiketleme, emojiler, hikâye paylaşma, yazı ekleme ve kişi etiketleme gibi birçok özelliği sunmuştur.

” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” Hatasının Kaynağı Nedir?

Bu özellikler arasında serverlın iş yükünü arttırmak anlamında en fazla etkileyen güncelleme hikaye paylaşım özelliği ile karşımıza çıkmıştır. Çünkü daha önce yapılan paylaşımların 3-4 katı kadar kullanıma neden olan yeni bir durum ortaya çıkmıştır. Son zamanlarda kullanıcılar özellikle İnstagram ” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu “ hatası almaktadırlar. Ancak bu problemin belli temel dayanakları da olsa asıl sebep instagramın kendisi ile ilgili olduğu için tam olarak çözüme kavuşturulamayabiliyor.


Hata Tanımı ve Sorunun Ortaya Çıkış Şekli

” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” hatası IOS sistemleri başta olmak üzere tüm mobil kullanıcılar için büyük sorunlar teşkil etmektedir. Öncelikle bu sorunun ne olduğundan bahsedelim. Instagram’da herhangi bir işlem yaptığımız zaman mesela bir fotoğraf beğenmek, bir kişiyi takip etmek ya da bir hikâye paylaşmak gibi bir eylem sonucunda ” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” hatası ile karşılaşırız. Son zamanlarda bu hata sıkça karşımıza çıkmaktadır. İnstagram giriş işleminden tüm paylaşım işlemlerine kadar bu problem bizim karşımıza çıkmaktadır. Artan server yoğunluğundan kaynaklanan bu problemin çözüm yollarını inceleyelim şimdi.

Çözüm Yolları ve Çözüme Yönelik Stratejiler

Instagramın sunucuları dağıtılmış bir biçimde kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Bu da lokasyona göre değişiklik göstermekle birlikte hatalar da buna bağlı olarak değişir. Yani aynı anda bir çok kişi bu hatayı alırken aynı işlemi yapan kişiler de o esnada hata ile karşılaşmayabilirler. Peki ” Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” hatası aldığımız zaman neler yapmalıyız:
Öncelikle sorunun internet ile ilgili olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Gerekirse İnternet sağlayıcı sıfırlanmalı ve yeniden başlatılmalıdır.

Eğer herhangi bir düzelme gerçekleşmedi ise VPN üzerinden sisteme giriş yapılmalıdır. Ancak buradan sisteme giriş yaparken şuna dikkat edilmelidir. VPN çalışmadan önce instagram hesabından çıkış yapılmalı ve çalıştırıldığı zaman tekrar giriş yapılmalıdır. Birkaç saat sonra VPN kapatılmalı ve tekrar giriş yapılmalıdır.

Yine çözüm olmadı ise İnstagram hesabı dondur seçeneğini kullanarak hesabınızı dondurmalısınız. Birkaç saat sonra hesabınızı tekrar aktive etmelisiniz. Son olarak Politika İhlali bir sebep olabilir. Yani bağlı olan hesaplardan (mesela facebook, telefon, web sitesi) herhangi birinden ihlal yapmış iseniz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu ” hatası almanız kaçınılmazdır. Bunun için bağlı hesapları tekrar ayırmalısınız.

 • kadir
  3 ay önce

  merhaba;
  şahsıma ait resimlerin başaka instagram kullanıcılarına gönderilmesiyle alaakalı tehditler alıyorum bunu nasıl engellerim

  5
  yorum beğen