arama

Instagram Silinen Kullanıcı Adını Geri Alma

Instagram silinen kullanıcı adını geri alma işlemini nasıl yapacağınızı ve hangi formdan instagram'la iletişime geçebileceğinizi paylaştık.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Silinen Kullanıcı Adını Geri Alma

Bazı kullanıcılar instagram kullanıcıları instagram hesabı nasıl silinir sorusunu yöneltirken bazı kullanıcılar da instagram silinen kullanıcı adını geri alma işlemi nasıl yapılır sorusunu yöneltmektedir. Daha önceki yazılarımızda instagram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını vermiş bulunuyoruz. Bu yazımızda da eski kullanıcı adını nasıl alacağımızdan bahsedeceğiz. Önceden instagram silinen hesabı geri alma konusuna sıcak bakmadığı için buna izin vermiyordu. Ancak yapılan güncellemeler ile buna bir çözüm buldu ve kullanıcılar tarafından bu olumlu karşılandı. Çünkü çok kişi bir problem yaşayıp hesabını siliyor fakat geri alamıyordu. Farklı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalıyordu. Instagram artık buna bir çözüm bulmuştur.

Bunu instagramın kendi yönetim panelinde oluşturduğu bir link ile kolayca yapabilmektesiniz. Şimdi instagram silinen kullanıcı adını geri alma adımlarını tek tek anlatacağız:

 • Öncelikle hesabınızın silinmiş mi onu kontrol etmelisiniz. Çünkü instagram hesabı silme işlemine benzer başka bir işlem ise instagram hesabı dondurma işlemidir. Öncelikle bundan emin olmalısınız daha sonra ise instagram hesabı geri alma formu doldurarak işleme başlayabilirsiniz.

Instagram hesabı geri alma formu nedir?

adresi üzerinden ulaşabileceğiniz ve silinen hesabınızı geri almanızı sağlayacak olan forumdur. İlk yapmanız gereken şey bu url üzerinden forma ulaşmanızdır.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

 • İlk başta karşınıza “Bu hesap bir işletmeyi, bir ürünü ve bir hizmeti mi temsil ediyor” sorusunu cevaplamalısınız. Muhtemelen cevabınız “hayır” olacaktır. Çünkü “evet” seçeneğini seçtiğiniz takdirde yapacağınız işlem farklılaşacaktır. Kişisel hesabınızı almanız için “hayır” seçeneğini işaretleyerek devam ediniz.
 • Sonraki aşamada kimlik bilgileriniz istenecek ve nüfuz cüzdanınızda yazan bilgileri girmeli ve devam etmelisiniz. Bu bilgiler geçek bilgiler ile birebir uyuşmalıdır.
 • Sonraki aşamada ise kullanıcı adınızı doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Ardından instagram hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresini girmelisiniz. Bu bilgilerde en ufak bir hata olduğu takdirde instagram silinen kullanıcı adını geri alamazsınız. Son olarak kayıtlı olduğu ülkeyi seçip formu gönder seçeneğine tıklayıp göndermelisiniz.
 • Eğer izden istenilen bilgileri doğru girdiyseniz kayıtlı mailinize “The instagram team”dan bir mail gelecek. Bu mailin içerisinde bir kod bulunacak. Bu kodu el yazısı ile bir kağıda yazmalı ve yüzünüz ile birlikte göründüğü bir fotoğraf çekmelisiniz. Ancak burada çok önemli bir konu mevcut. Fotoğrafta kâğıdı tutan eliniz mutlaka görünmelidir. Daha sonra maile bu fotoğrafı ekleyerek cevaplamalısınız.
 • Bundan sonra yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Instagram silinen kullanıcı adını geri alma işlemi eğer politika ihlali yapmadıysanız geri verilecektir. Ama politika ihlali ile kapatıldı ise şöyle bir mail gönderebilirsiniz: Hesabım başkası tarafından çalındı ve ben bu hesabımı çok seviyorum lütfen bana yardımcı olun. Bir ihtimalle hesabınızı geri verebilirler.
 • yavuz gonen
  3 hafta önce

  geri alma

  1
  yorum beğen