arama

Instagram Şifremi Unuttum? Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Instagram şifremi unuttum , şifre sıfırlama nasıl yapılır ? konusunda detaylı bilgileri paylaştık makalemizi inceleyerek instagram şifre sıfırlama işleminizi yapabilirsiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram Şifremi Unuttum? Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcı aynı anda onlarca farklı hesap kullanmaktadırlar. Gerek sosyal medya araçlarından olsun gerek e-posta araçlarından olsun bu ve benzeri birçok web platformuna üye olan internet kullanıcıları kullanıcı adını ve şifresini sık sık unuturlar. Bunun sebebi çoğu kullanıcı her platform için ayrı ayrı şifre koymasıdır. Çünkü her hesap için standart şifre kullanıldığı takdirde herhangi bir hesabın ele geçirilmesi durumunda tüm hesaplar da ele geçirilmiş olacaktır. Ancak bu durum sonucunda instagram şifremi unuttum, şifre sıfırlama nasıl yapılır gibi sorulara neden olmaktadır.

Instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran instagram hataları ve kullanıcı sorunları için farklı çözümler üretmektedir. Bunu yaparken de kullanıcılarının memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflediği için sunduğu çözümler hem basit yöntemleri içerir hem de kalıcı çözümler getirir. Bu yazımızda instagram şifremi unuttum ne yapabilirim sorusunun cevabını vereceğiz. Her ne kadar çözümü basit de olsa yine de kullanıcılar tarafından sık sorulan bir soru olduğu için instagram şifresi sıfırlama nasıl yapılır sorusunu tüm teknik detayları ile anlatacağız.
Öncelikle mobil uygulamanızdan instagram giriş seçeneği üzerinden uygulama açılır.
Daha sonra instagram şifre sıfırlama yapmak için kullanıcı adı ve şife kutucuğunun sağ altında şifremi unuttum seçeneğine tıklanır.
Daha sonra karşınıza çıkan ekranda “e-posta veya kullanıcı adınızı girin” yazan kutucuğa istedikleri bilgiyi yazdıktan sonra tamam seçeneği üzerinden ilerlenir.
Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mail adresinizi doğru yazmanızdır. Çünkü hatalı bir mail yazdığınızda doğrulama sağlanmayacaktır. Buradan sonra yapmanız geren mailinize gelen link üzerinden yönlendirildiğiniz adreste karşınıza çıkan instagram şifre sıfırlama ekranında yeni şifrenizi seçip doğrulayabilirsiniz.

Instagram şifre sıfırlama maili alamıyorum ne yapmalıyım?

En sık sorulan sorulardan biri de instagram şifre sıfırlama mailine ulaşılamaması durumunda ne yapılması gerektiğidir. Bu durumda şu seçenekleri değerlendirmelisiniz.
Mail “gelen kutusunda” yok ise öncelikle “spam” klasörüne bakmalısınız.
Eğer orada da yoksa ardından “sosyal medya” ve “ tanıtım” bölümüne bakılmalıdır.
Tüm bunlar çözüm olmadı ise mail sağlayıcınızla irtibata geçmelisiniz. Çünkü instagramdan gelen mailler spam olarak işaretlemiş olabilir ve engellenmiş olabilir.

Instagram şifremi unuttum e-postamı hatırlamıyorum ne yapmalıyım?

Instagram şifre sıfırlama yaparken “şifremi unuttum” seçeneğinden sonra karşınıza çıkan ekrana kullanıcı adınızı yazdığınız takdirde instagram size mail adresinizi hatırlatacaktır. Buradan sonra yönlendirmeleri izleyerek kolayca sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. İkinci bir seçenek ise eğer instagram hesabınız facebook ile bağlantılı ise facebook uygulamasına girip oradan instagram imgesine tıkladığınız zaman uygulamanız direkt açılacaktır. Instagram şifremi unuttum, şifre sıfırlama nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Ancak mail adresinizi unuttu iseniz mail ile doğrulama yapmanız mümkün değildir.

Instagram Şifre Sıfırlama Formu  : TIKLA