arama

Instagram Şifre Nasıl Degiştirilir ?

Instagram hesabınızın güvenli olduğundan süphe mi duydunuz? şifre degiştirmek istediniz beceremediniz mi? Sizin için resimli anlattık.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram hayatımızda özel bir yer kaplamaya başladı. Günlük aktivitelerimiz , gittiğimiz mekanlar , gezdiğimiz yerleri instagramda paylaşmaya çoktan alıştık buda büyük bir sorumluluğu peşimizden getirdi gizlilik , Instagram hesabınızın tehlikeli olduğunu düşündünüz ve şifrenizi degiştirme gereği mi hissettiniz bu konumuzda tamda bundan bahsediyoruz.

Instagram Şifre Nasıl Degiştirilir ?

Öncelikle instagram uygulaması üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinizi görüntüleyin. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sağ tarafta yuvarlak bir buton mevcut instagram şifrenizi degiştirmek için öncelikle o butona tıklayınız. Butonda hesabımızdaki her şeyi kontrol edebileceğimiz kategoriler mevcut.

 

 

Evet ikinci adıma geçiş yapabiliriz yuvarlak butona tıkladıktan sonra tekrar bunun aşağısında göreceğiniz gibi karşımıza onlarca yazı çıkıyor. Hesap > Şifreyi Degiştir butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir sayfa açılacak.

 

 

Son adıma geliyoruz karşımıza 3 tane kutu çıkıyor bu kutulardan birincisine şuanki kullandığınız şifrenizi giriniz. İkincisine yeni yapacağınız şifrenizi ve en son üçüncüsüne tekrar yeni yapacağınız şifrenizi giriniz ve sağ üst taraftaki bitti yazısına tıklayınız.

Evet şifre degiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oldunuz. Instagram güvenlik açıklarından dolayı profilinizin şifresini en az 3 ayda bir degiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Hesap güvenliğiniz için şifrenizi başkalarıyla paylaşmayınız. Aldığınız hata veya problemleri yorum kısmından bize belirtebilirsiniz.