arama

Instagram Müşteri Hizmetleri Türkiye Telefon Numarası

Instagramın iletişim bilgilerinin yer aldığı konumuzu inceleyebilir , instagram ile nasıl iletişime geçeceginiz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Müşteri Hizmetleri Türkiye Telefon Numarası

Sosyal medya platformlrının müşteri hizmetleri numaraları kullanıcıları tarafından hep merak konusu olmuştur. Merak konusu olmuştur diyoruz çünkü bunun sebebi bu platformlar global şirketlerdir. Dünya üzerinde 700 milyon instagram 1,40 milyar civarı Facebook kullanıcısı mevcuttur. 150 ülkeden daha fazla alanda kullanılan bu platformların direkt telefon ile müşteri hizmetleri temsilcisi sunması pek mümkün değildir. Kullanıcıları instagram müşteri hizmetleri numarası, Facebook müşteri hizmetleri numarası ve Twitter müşteri hizmetleri numarası gibi rehberlere ulaşmak için çaba sarf etmektedirler.

Hatırlanırsa önceleri Facebook müşteri hizmetleri numarası mevcuttu. Fakat yaptığı son düzenlemeler ile bunu kaldırdı. Çünkü bu kadar fazla müşteriye hizmet vermek kurumsal olarak problemlere neden oldu. Son olarak www.facebook.com/help/ üzerinden mail ve kendi iletişim panelleri üzerinden müşterileri ile iletişime geçmeyi tercih etti. Ancak Twitter müşteri hizmetleri 11870 Google Adwords müşteri hizmetleri 0850 390 2100 numarası üzerinden iletişimi tercih etmektedir. Ancak yine de Google’nin Adword hariç kurumsal bir müşteri hizmetleri numarası mevcut değildir. Instagram iletişim adreslerini en altta görebilirsiniz.

Instagram Müşteri Hizmetleri Telefonu var mıdır?

Instagram müşteri hizmetleri konusunda en baştan beri daha temkinli davranmaktadır. Çünkü bu kadar kullanıcının olduğu bir durumda instagram müşteri hizmetleri ücretsiz bir telefon numarası sunmamaktadır. Bunun yerine aplikasyon üzerinden basit fonksiyonel butonlar ile yönlendirme yaparak çözüme ulaşmayı tercih etmiştir.

Eğer şifre unutulmuş ise giriş paneli üzerinden “şifremi unuttum” seçeneğini işaretleyerek maile gelen şifre yenileme url’si üzerinden yeni bir şifre edinilebilmektedir.Bunun dışında kalan tüm problemler için instagram yardım merkezi üzerinden yetkililer ile iletişime geçilebilmekte ve durum izahı açıklandıktan sonra problem kuruma iletilmektedir. Yetkililer sorunun çözümü için bir yardım maili ve bununla birlikte gerekli açıklamanın da içinde olduğu link ile yönlendirmeleri kapsayan bir metin göndereceklerdir. Ayrıca instagram çağrı merkezi mail adresi için press@instagram.com adresine mail atılabilir.

Görüldüğü gibi başta instagram ve Facebook olmak üzere büyük sosyal platformlar telefon ile iletişimi tercih etmemektedirler. Bunun en temel sebebi büyük bir işi yükü ve yüksek maliyetlerdir. Ancak Instagram müşteri hizmetleri üzerinden alınmasını istediğiniz tüm bilgileri instagram yardım merkezi üzerinden de alabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya ile ilgili ajanslar ile iletişime geçerek ücretli yardım talep edebilirsiniz. Bunun dışında teknoloji forumlarında daha uygun fiyat talep eden freelancer çalışan kişiler ile iletişime geçilebilir. Ayrıca bu blog yazısının altına yorum yazarak gerekli yerdımları alabilirsiniz.

Instagram iletişim formu linkini alt tarafa yazacağız oradan herhangi bir sorununuz için iletişime geçebilirsiniz. Instagram canlı destek hattı maalesef ki bulunmuyor. Instagram iletişim formu sayesinde sorunlarınıza çözümü bizzat instagram yetkilileri tarafından halledebileceksiniz. Instagram yardım merkezi türkçe hizmette sağlamakta hemen iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir sorunda instagram ile iletişime geçebileceğiniz 2 adet mail adresi bulunmaktadır. Herhangi bir şikayet durumunda instagram mobil uygulaması içinde şikayet edebiliyorsunuz. Diğer tüm sorunlar için instagram yetkililerine mail ile ulaşabilirsiniz.

 • help@instagram.com
 • complaint@instagram.com

Ayrıyetten instagram’ın yeni aktif ettiği yardım destek sitesindende detaylı bilgilere ulaşabilir , işinizi daha kolay yoldan halledebilirsiniz.

Yardım ve ekstra bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmına isteklerinizi belirtebilirsiniz.

 • Mushgunaz
  1 hafta önce

  Koşulları ihlal ettin diye sayfam kapandı 6 gündür sayfama giriş yapamıyorum Lütfen bir yardım etsin

  1
  yorum beğen
 • Halime
  1 hafta önce

  Instagramima giri yapamuyorum

  2
  yorum beğen
 • Sadet
  2 hafta önce

  İnstagram dan anket yazısı çıkmıyor bide kendi cihazımdan baska hesaba giriyorum onda çıkıyo herşey güncel ama ilginize

  1
  yorum beğen
 • Tugay
  3 hafta önce

  Merhaba!yeni telefon aldığımdan instagrama girmek istediğimde şifre istedi ama ben hatırlamıyorum o zamanlar kullandığım telefon numarasınıda kullanmıyorum ne yapabilirim o kadar resmin var özel bilgiler mevcut.

  2
  yorum beğen