arama

Instagram Konum Hikayesi Nasıl Oluşturulur?

İnstagram Konum Hikayesi nasıl paylaşılır ? Puf noktaları nelerdir ekstra görüntülenme sağlar mı ? Detaylı bilgiler bu makalemizde
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Konum Hikayesi Nasıl Oluşturulur?

Sanal dünyanın sosyal ortamlarında yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Sosyal medya uygulamaları yeni özellikler sunarak daha fazla kullanıcı kitlesine erişmek istiyor. Kullanıcılar ise yeni gelen özelliklerden oldukça memnun görünmekteler. Öyle ki, sosyal medya hesaplarını kapatmış olan kullanıcılar bile yeni özelliklerin sunulmasıyla birlikte tekrar sosyal medya dünyasına dönüş yapmaktalar. Kullanıcıların artmasıyla birlikte çalışmalara ara vermeden devam eden sosyal medya devleri, önemli ve kullanışlı yenilikleri sunmaktalar.

Facebook’un birkaç yıl önce satın aldığı ve bambaşka bir uygulama kimliğine büründürdüğü Instagram’da da önemli yenilikler sunuluyor. Instagram, hikâyeler (stories) özelliği ile Snapchat’in popülerliğini yakalamış ve daha fazla itibar kazanmıştı. Bu hamlesinden sonra hikâyeler özelliğine ekstra olarak konum hikâyesi özelliğini de getirmişti. Paylaşılan hikâyelere konum eklenerek, mevcut bölgede ki kullanıcılarla daha kolay etkileşime girmek amaçlanmaktadır. Bazı kullanıcılar tarafından bilinmeyen ve nasıl yapılacağı konusunda soru işaretleri bırakan bu özelliğin nasıl kullanılacağını ele alıyoruz.


Konum Hikâyeleri Nasıl Oluşturulur?

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da popüler olmak için çeşitli özellikleri kullanmak gerekebiliyor. Bunlardan biri de konum hikâyeleri özelliğidir. Instagram’ın keşfet bölümünün hemen üst kısmında yer alan hikâyelerde, mevcut konumda ki hikaâyeler gösterilmektedir. Mevcut konuma hikâye gönderebilmek için, paylaşılan hikâyelerde konum belirlemek gerekmektedir.
Instagram hikâyesine konum ekleyebilmek için fotoğraf ya da videoyu çektikten sonra ekranın alt kısmından yukarı doğru parmak kaydırma hareketi ile eklenecek öğelerin bulunduğu bölümü açmak gereklidir. Burada Konum yazısına tıklayarak konum eklemek mümkündür. Buna ek olarak gönderi saati, etiket, emojiler, profil fotoğrafı, sıcaklık, beğeni ikonu ve diğer unsurlarda eklenebilir. Buradan konum eklendiğinde, gönderi konum hikâyeleri kısmında görüntülenmek için hazırdır. Belirli periyotlarla gösterilen fotoğraflar ya da videolar arasında yer alır. Başka şehirlerde veya ilçelerde yayınlanan fotoğraf veya videoları görmek için ise, arama bölümünden şehir veya ilçe ismini yazıp aratmak yeterlidir. Böylelikle gönderilen fotoğraf ya da videolar daha fazla kişiye ulaşacak ve daha fazla kişinin gönderdiği gönderilere erişilebilecek.

Bu özellikten yararlanabilmek için hikâyelerin herkese açık olması gerekmektedir. Herkese açık olmayan hikâyeler konum hikâyeleri de dâhil olmak üzere hiçbir yerde görünmez. Sadece profilde, takip eden kişiler tarafından görülebilir. Aynı zamanda profilinde herkese açık olarak ayarlanması gerekmektedir.

Konum Hikâyesi Konumda Görünmüyor Sorunu

Instagram’ın eğlenceli ve etkili bir konuma sahip olan konum hikâyeleri eğlenceli ve popüler konuma sahip olduğu kadar, bazı durumlarda kullanıcıların kafalarını karıştırabiliyor. Çoğu kullanıcı keşfet kısmında yer alan konum hikâyeleri kısmında, yayınladığı gönderinin çıkmamasından şikâyet etmektedir. Bunun birçok nedeni vardır;

 • Hikâye ayarlarında herkese açık seçeneğinin seçilmemesi,
 • Konumun seçiminde ya da yazımında yanlışlık yapılmış olması,
 • Gönderinin yayınlandığı profilin herkese açık olmaması
  gibi durumlar sebebiyle hikâye görünmeyebilir. Ayrıca belirli periyotlarda gösterim yapılması da bir diğer etkendir.
 • Beste
  5 ay önce

  Sponsorlu reklam verdik ancak ödeme yapamadik muhattap yok karsimizda nereye ödeme yapicaz

  4
  yorum beğen