arama

Instagram Kimlik ile Mavi Tık Nasıl Alınır? – 2019

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram’da Onaylı Hesap Dönemi Başlıyor

En popüler ve aktif olarak en fazla bütçeye sahip olan Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler getiriyor. Instagram kullanıcıları ilgilendiren 3 önemli adımın detaylarını paylaşıldı.

Instagram yapmış olduğu açıklamaya göre Instagram güvenliği adı altında yapılan paylaşımlarda güncelleme sırasında atılacak adımlardan bahsedildi. Instagram onaylı hesap alımı konusunda da yenilikler yapmaya karar verdi. Peki, Instagram’da onaylı hesap nasıl alınabilecek? Onaylı hesap almak için neler yapmak gerekiyor? Tüm detayları haberimizde görebilirsiniz.

Instagram Onaylı Hesap Nasıl Alınır?

Facebook bünyesinde hizmet vermeye devam eden Instagram için 3 önemli adamın detaylarını anlatalım. İlk adım çok sayıda takipçisi olan sayfalar için gerçekleşti.

Diğer yeni bir özellik diğeri ise öne çıkan kişiler için küresel doğrudan yani onaylı hesap alma formu üçüncü özellik ise güzel çift aşamalı şekilde oturum açmayı sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama oldu.

Instagram önümüzdeki haftalarda çok büyük değişiklikler yapacak. Büyük kitlelere ulaşan hesapların kullanıcılar tarafından daha fazla fark edilmesi ve doğruluğunun değerlendirilmesi için hesap hakkında yenileme olacak. Bunun için profile girip menüden hesap hakkında seçeneğini seçeceksiniz. Buradan Instagram’a katılış tarihi ülkesini ve son bir yıldaki kullanıcı adı değişiklikleri ile beraber hesapta üretilen reklamları görebilirsiniz. Ayrıca yüksek takipçi sayısına sahip olan hesaplar için hesap bilgilerini inceleme fırsatı da doğacak.

Instagram Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Instagram onaylı hesap alımı şu an aktif durumda Instagram’da onaylı hesap için servis koşullarına ve toplum kurallarına uygun olması gerekiyor.

Hesap doğrulama için menü simgesine basın. Ayarlar kısmından sonra doğrulama talep sıralaması takip edilebilecek. Instagram doğrulaması için başvuru kısmını basın. Bu kısma geldikten sonra kullanıcı adı ad soyad ve ayrıca doğum tarihini gösteren bir devlet kurumu tarafından verilmiş kimlik ile beraber resmi işletme belgesi de gerekiyor. Buradan başvuru yaparak hesabınızın doğrulanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın doğrulama kesin kabul edilecek diye bir kural yok.

Üçüncü sıradaki yenilik doğrudan Instagram hesabınıza giriş yaparken işinize yarayacak. İki faktörlü doğrulama sayesinde daha güvenli olacak uygulamayı kullanmak için menüden iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini seçin. Eğer mevcut bir doğrulama uygulaması yüklüyse otomatik olarak bulacaktır. Size bir giriş kodu gönderir giriş kodu Instagram’a girdiğiniz zaman otomatik olarak aktif hale gelecek. Eğer böyle bir uygulamaya sahip değilseniz Apple Store ya da Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.