arama

Instagram İşletme Profiline Geçmek

Instagram işletme profiline geçerek markanızı anlık instagram istatisliklerinden takip ederek yeni reklam projelerinizde daha etkili verimli kullanmak artık tek tuş ile mümkün.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Diğer sosyal medya platformlarına göre instagram profil sahiplerine herhangi bir analiz/raporlama hizmeti vermemekteydi. Bu sorunu bu sene başında aktif ettikleri “İşletme Profiline Geç” ile çözdüler , artık işletme sahipleri , bloggerlar kısaca profilindeki detayları görmek isteyen herkes işletme hesabına geçmek zorunda.

İşletme hesabına neden geçmeliyim ?

Instagram üzerinden satış yapan veya blogger olan kişilerin geçmelerini tavsiye ederiz sebebi ise , satış yapanlar için paylaştığınız ürünlerin istatislik verileri , beğenilip beğenilmemesi , gösterim sayısı gibi ayrıcalıklara sahip olabiliyorsunuz buda az beğeni alan ürünüzün cidden beğenilmemesi veya az kişiye gösterilmiş olmasını görmenizi sağlıyor. Blogger sayfaları ise reklam verenlerinize sağlıklı bir rapor/veri sunmanıza yardımcı olur , bu sayede reklam veren kişileri hangi ürünleri paylaşırsanız daha fazla etkileşim alacağına daha fazla beğenileceği hakkında bilği verebilmenizi yardımcı olur.

İşletme profilinin farkı nedir ?

Instagram işletme profiline geçtiğiniz zaman artık profilinizdeki takip et butonunun yanında ” İletişime Geç & EPosta gönder & Adresi Bul ” olarak 3 farklı buton çıkmaktadır. İsterseniz birini isterseniz üçünü birlikte kullanabilirsiniz. İşletme profiline geçtikten sonra geçmişe dönük istatisliklerinizi (takipçi sayısındaki artış , gönderim etkileşimi ) görebiliyorsunuz. Bu sayede ileriye dönük yapacağınız reklamlarda nelere dikkat etmeniz nelere ağırlık vermeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Instagram işletme profiline nasıl geçilir ?

1 ) Instagram kişisel hesap sahibiyseniz öncelikle profilinizde sağ tarafta bulunan ayarlar butonuna tıklayınız. 

 

2 ) Tıkladıktan sonra karşınıza yapmak istediğiniz kutular çıkıyor o kutulardan altta bulunan İşletme profiline geç butonuna tıklayınız.

3 ) Öncelikle işletme profiline geçmek için facebook hesabınız ve sayfanız ile ilgili bir facebook sayfanız olması lazım eğer facebook sayfanız yoksa kendiniz oluşturabiliyorsunuz sayfa kategorisine profilinizin alttında yazmasını istediğiniz kategoriyi geçiniz. ” Karşınıza Instagram işletme araçları’na hoş geldiniz ” şeklinde bir yazı çıkacak en altta devam butonuna tıklayınız.

4 ) Devam butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bir sayfa şeçmeniz için bir kısım açılacak eğer sayfanız yoksa 5 saniyede yeni bir sayfa oluşturabiliyorsunuz oluşturacagınız sayfanın ismi pek önemli değil kategorisi önemli instagram sayfanızda gözükmesini istediğiniz bir kategoriyi şeçtiginizden emin olun ardından ileri butonuna tıklayın.

 

5 ) İleri butonuna tıkladıktan sonra karşınıza 3 kısım cıkıyor.

 • Mail
 • Telefon Numaranız
 • Adres

İsterseniz üçünüde doldurabilirsiniz adres bilginizi ve telefon numaranızı paylaşmak istemezseniz sadece mail adresinizi yazmanız yeterli , en az üçünden birini yazmanız lazım işletme profiline geçmek için. Bilgileri doldurduktan sağ üstteki bitti butonuna tıklayınız.

T E B  R İ  K L E R Artık işletme profiline geçiş yaptınız , profiliniz artık müşterilerinize daha fazla güven veriyor ve bu durum satışlarınızı ciddi anlamda etkileyecektir. Hayırlı olsun.

 

Not: İşletme profiline geçtikten sonra hesabınızı gizliye alamıyorsunuz bunun sebebi her an her saniye istatislik verilerinizin güncellemesinden dolayı, işletme profilinden çıkmak istediğiniz zaman aynı kısımdan işletme profilinden çıkıp eski kişisel profile dönüş yapabiliyorsunuz. 

 

 

 • Dogay
  4 hafta önce

  İşletme hesabına geçerken telefon numarasıyla giriş yapıldı. İşletme hesabindan ciktiktan sonra hala telefon numarası gozukuyor . Ne yapilmasi lazim

  2
  yorum beğen
 • Hulya sevim
  6 ay önce

  Teşekkür ederim sayfamda uyguladim etkilerini merakla bekliyorum. Instagram sayfanizi takip ettim oradan paylasim yapacakmisiniz ?

  20
  yorum beğen
  • admin
   6 ay önce

   Hayırlı olsun , instagram sayfamızdaki paylaşımlara yakın zamanda başlıyoruz takipte kalın.

   19
   yorum beğen