arama

Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerde arkadaşınızı nasıl etiketlersiniz hakkında tüm bilgiler bu konumuzda
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Günlük 200 milyon erişimi olan instagram hikâye özelliği ilk olarak SnapChat tarafından kullanılmıştır. Kendini bir süre sonra silme özelliğine sahip olan bu paylaşımlar kısa bir süre içerisinde yayılmış ve birçok uygulamada kullanılmaya başlanmıştır. SnapChat uygulamasının ardından instagram, Whatsapp ve Facebook gibi popüler mobil aplikasyon tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Instagramda hikâye paylaşımı yapılırken öncelikle kullanılacak olan resim seçilir ve üzerine yazı ve ya etiket yerleştirilebilir. Ancak instagram hikâye kişi etiketleme yapamıyorum gibi birçok soru ile karşılaşmaktayız. Bu yazımızda instagram hikâye kişi etiketleme nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Instagram hikaye etiketleme

Instagram 10.3 sürümü ile birlikte hikaye paylaşım özelliğini bir çok fonksiyon ile donatmıştır. Her geçen gün daha eğlenceli hale gelen instagram, hikâye özelliği sayesinde erişimini büyük bir hızla arttırmaktadır. Instagram hikaye görüntüleme, instagram hikaye indirme, instagram hikaye gizleme gibi bir çok özelliğinin yanına instagram hikaye kişi etiketleme özelliğini de kullanıcılarına sunmuştur. Kullanım olarak gayet basit ve fonksiyonel olan bu özelliği sayesinde kişilerin arasındaki etkileşimi arttırmakta, kullanıcılarına rutin ve sıkıcı paylaşımlarının dışına çıkmasına izin vermektedir.

İnstagram hikâye paylaş özelliğini kullanmak için öncelikle time line kısmından sol üstteki kamera ikonuna tıklayıp resim yükleme ekranına girildikten sonra bir fotoğraf eklenmelidir. Instagram seçilen fotoğraf üzerine üç farklı etiketlemeye izin vermektedir. İlki konum, gün, emojilerin yer aldığı klasik etiket bölümüdür. İkincisi kalem ikonu ile gösterilen farklı renk ve tiplerde yazıya izin veren özelliğidir. Üçüncüsü ise “Aa” olarak sembolize edilmiş olan yazı ekleme butonudur.

Tek adımda instagram hikâye kişi etiketleme

Fotoğraf veya video yüklendikten sonra instagram hikâye süresi ve instragram hikâye boyutu gibi fonksiyonlar ayarlanır. Daha sonra yukarıda bahsedilen üç farklı etiketleme özelliğinden üçüncüsü olan Aa iconuna tıklanır. Karşımıza çıkan yazı yazma bölmesinde “@” işareti başa yazılarak instagram kullanıcısının adı yazılır. Bu işlem renk seçimi ile sonlanır. Ve “tamam” denilerek devam edilir. Instagram hikâye kişi etiketleme özelliği bu şekilde son bulmuş olur. Bundan sonra etiket yazı ekran üzerinde iki parmak ile büyütüp küçülebilir ve taşınabilir. Konumlandırma yaptıktan sonra paylaş denildiği takdirde etiketlenen kişinin mesaj kutusuna hikâye otomatik olarak gönderilmiş olur. Daha sonra hikâyeyi izleyen kullanıcılar da bu etiket üzerine tıklayarak hikâyede etiketlenen kişinin profiline rahatlıkla ulaşabilirler.