arama

İnstagram Hikaye Boyutları Nedir ?

Instagram'da hikaye boyutlandırma ayarları nedir ? Instagram hikaye boyutlandırma nasıl yapılır ? hepsi ve daha fazlası makalemizde
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram’ın en önemli ataklarından birini yaptığı ve snapchati bitirdiği hikaye sistemi ile artık kullanıcılar anlık onlarak hikayelerini instagram’da paylaşabilir hale geldiler. Markalar kendi kampanyalarını , sayfalar reklamlarını , insanlar ise o an yaşadıkları olayları hikayelerine yüklüyorlar peki hikaye boyutları sizce kaça kaç oranda olmalı ? boyutlandırmanın önemi nedir bunlardan bahsedelim.

Instagram’da bir hikaye paylaştıgınızda hikayeden taştığını görmüşünüzdür, bu olay sizi kötü etkileyebilir o yüzden hikayede paylaşacagınız görselin boyutları çok önemlidir.

Instagram Görsel Hikaye Boyutu : en 1080px  yükselikliği 1920px olarak ayarlarsanız en ideal hikaye görseli paylaşma boyutlarıdır. Bu boyutlarda yaptığınız zaman herhangi bir kayma ve taşma olmayacaktır.

Instagram Video Hikaye Boyutu : 1280×720 16:9 Boyutlarında ayarladığınız zaman videolarınız hikayenizde kaymadan ve taşmadan rahatlıkça oynatılacaktır.

Instagram hikaye boyutlarını nasıl ayarlabiliriz? bu sorunun cevabı uygulamalar sayesinde bilgisayarda photoshop veya photoscape ile boyutlandırmalar yapabilirsiniz. Telefonlarda ise appler sayesinde kolayca boyutlandırma yapabilirsiniz bu appleri google play store veya app store’dan indirebilirsiniz ; Insta Square Maker, NoCrop – Full size IG photos, InstaSize, NoCrop for Instagram Story