arama

Instagram Hesap Güvenliği için En Önemli Adımlar

Milyonlarca kullanıcısı olan bir platformda çok farklı hesaplara saldırılar olabiliyor. Bu yazımızda sizlere Instagram hesabınızı nasıl daha güvenli tutabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Instagram Hesap Güvenliği için En Önemli Adımlar

Instagram hesaplarının çalındığı ve şifrelerinin değiştirildiği tarzda haberleri sık sık duyuyoruz. Sadece ünlülerin Instagram hesapları çalınmıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bir platformda çok farklı hesaplara saldırılar olabiliyor. Bu yazımızda sizlere Instagram hesabınızı nasıl daha güvenli tutabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

Güvenli Şifre Seçin

Hesabınızı güvende tutmanın temel kurallarından bir tanesi şifre seçimidir. Çok klasik olabilir ama yinede söyleyelim. Doğum tarihiniz adınız soyadınız gibi şifre hataları yapmayın. Kimsenin tahmin edemeyeceği büyük ve küçük harf içeren sayılarında ye aldığı bir şifre belirlemek bu konuda en önemli olay olarak dikkat çekmektedir.

İki Aşamalı Koruma Kullanın

Kısa sürede herkes tarafından kullanılan iki taraflı koruma sistemi sayesinde hesaplarınıza sizden başka kimse giremez. Giriş bilgilerinizi doğru bilen birisi olsa bile telefonunuz olmadan hesaba giriş yapamaz. İki aşamalı koruma için çok sayıda uygulama var. Mutlaka bu uygulamalardan bir tanesi kullanın.

Beni Hatırla Sistemi

Beni hatırla özelliği kullanıcı adınızı ve şifrenizi cihazlara kaydetmenize neden olur. Otomatik olarak giriş yapılır ve her defasında sizden şifre ya da kullanıcı adı istemez. İlk etapta pratik ve zaman kazandıran bir sistem gibi gözükse de telefonunuza erişecek kişiler tarafından Instagram hesabınız çalınabilir. Telefonlarınızın kaybolması ya da çalınması gibi durumlarda da Beni Hatırla Sistemi var ise Instagram hesaplarınızın üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi söz konusu olabilir.

Uygulama İzinlerine Dikkat Edin

Mobil uygulamalar hayatımızın önemli bir parçası indirdiğimiz uygulamalar bizlerden bazı izinler ister. Hesaplarımıza ulaşabilme yetkisi isteyen uygulama sayısı çok az olsa da yinede dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle Play Store ya da Apple Store da olmayan internet üzerinden yüklenerek indirilen uygulamalara dikkat edin. Art niyetli kişilerin yapmış olduğu uygulamalar ile hesaplarınıza ulaşmak mümkün olacaktır.

Yabancı Sitelere Dikkat Edin

Cep telefonlarımız ya da akıllı cihazlarımız ile tarayıcımız üzerinden bir sürü siteye giriyoruz. Mobil olarak gezdiğimiz bazı sitelerden telefonumuza virüs bulaşabilir. Hesabınızı ya da diğer kişisel bilgilerinizi ele geçirmek isteyen diğer kişiler bu yolu kullanarak Instagram hesabınıza ulaşabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.