arama

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum?

Instagram hesabınıza giriş yapmakta problem yaşıyorsanız aşagıdaki makalemizi okuyabilirsiniz. Hesabınıza geri ulaşmanız için puf noktalara değindik
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar arasındaki iletişim ve buna bağlı olarak da etkileşim artmış durumda. Günümüzde bu etkileşimin artmasını sağlayan pek çok sosyal medya kanalı bulunmaktadır. Bu kanallar sayesinde insanlar birbirlerine kolay şekilde ulaşabilmektedir. Sosyal medya organlarından en çok bilinenlerinden birisi olan instagram daha çok görsel tabanlı bir uygulamadır. Fotoğraf ve video paylaşımına izin veren instagram kullanıcılar arasında direkt mesaj imkanı da sağlamakta ve böylece kullanıcıların sosyalleşmesine ortam hazırlamaktadır.
İnstagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız bunun neden kaynaklanmış olabileceği konusunda küçük hatırlatmaları bu başlıkta sizler için topladık. Öncelikle kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Eğer bu bilgilerinizin doğru olduğunu düşünüyorsanız ve buna rağmen uygulama üzerinden giriş yapmakta zorlanıyor ve hatta giriş yapamıyorsanız sunucu tabanlı veya uygulama tabanlı bir problem olabilmektedir. Bunları çözmek ve sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını anlayabilmek için kullanıcı adı ve şifreniz ile bilgisayar üzerinden tarayıcı kullanarak giriş yapmayı deneyin, eğer hesabınıza sorunsuz şekilde girebilyorsanız muhtemelen uygulama ile alakalı bir sıkıntı olabilir.

Sorunun uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız Android cihazlar için uygulama ayarlarından Instagram uygulamasına girerek verileri temizle dediğinizde instagramda kayıtlı kalan bütün verileriniz silinecektir. Böylece uygulamayı silip tekrar yüklemeden son kez bir deneme yapmış olacaksınız. Bu işlem neticesinde halen giriş yapamıyorsanız o zaman uygulamayı tamamen silip tekrar yüklemeniz daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Iphone cihazlarımız bize uygulama üzerinden bir takım değişiklikler yapmaya ve verileri silmemize imkan tanımadığından iphone kullanıcıları direkt olarak uygulamayı silip tekrar yüklemelerinde fayda olacaktır.

Bunların dışında çoğu kez sistemsel yani instagramın sunucu kaynaklı sorunları olabilmektedir. Instagram uygulamasına giriş yapamadığınız dönemlerde sık aralıklarla denemenizde fayda olacaktır.

Instagram giriş yapamama hatası nasıl çözülür

Sorunun uygulamadan kaynaklanmadığını düşünüyorsanız telefonunuzun internet ayarlarını bir gözden geçirmeniz gerek. Eğer telefonunuzdaki diğer internet ile ilişkili olan uygulamalar sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor ve sadece instagram uygulaması üzerinde sorun yaşıyorsanız uygulamayı kullanırken aldığınız hata kodunu veya numarasını yazıp internette arama yapabilirsiniz. Çünkü pek çok sorun uygulamayı silip tekrar yüklediğimizde ortadan kalkmaktadır. Bu hem bilgisayar hem de mobil telefonlar için geçerli bir durumdur.
Sonuç olarak instagram giriş yapılamama durumunu 3 e ayırabiliriz.

 • Tamamen instagram’ın sunucuları ile ilgili olan bir durum, bu konuda sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur, instagramın sunucularının aktif olmasını beklemelisiniz.
 • Uygulamadan kaynaklanan bir problem, bu durumda uygulamayı silip tekrar yüklemek en kolay ve pratik yöntemdir. Uygulamadan arta kalan pek çok dosya ve yanlış giden durumlar hata kaynaklarına sebebiyet verdiğinden uygulamanın sağlıklı çalışmasını engellemektedir. Bu da uygulamada bir takım sorunları beraberinde getirmektedir.
 • Cihazınızın internet kaynaklı bir problemi, eğer cihazınız internete bağlı değilse Instagram internet bağlantısı ile çalışan bir uygulama olmasından dolayı bağlantınız mümkün olmayacaktır.

Bu yüzden cihazınızdaki internet bağlantısını kontrol ederek tam olarak internete bağlı olup olmadığınızı tespit etmelisiniz.

Yardım ve ekstra bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmına isteklerinizi belirtebilirsiniz.

 • Gozdee
  7 ay önce

  Heaabimi dondurmustum sanırım yanlışlıkla silmisim. Nasıl geri alabilirim

  9
  yorum beğen