arama

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Instagram hesap çalınma ile ilgili yaşadığınız problemleri nasıl geri alabileceginiz ve geri aldıgınızda nasıl güvenli hale getireceğiniz hakkında bilgiler bu makalemizde
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim 

Sosyal platformlar ile ilgili özellikle instagram adına en sık duyduğumuz sorular İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim, İnstagram Hesabım Hacklendi Nasıl Geri Alabilirim, İnstagram Başkasının Eline Geçti Geri Alabilirim şeklindedir. Diğer platformlar için mesela Twitter adına da Twitter Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim şeklinde de bir soru karşımıza çıkmaktadır. Ancak instagram üzerinde bu tip hesap ele geçirme olayları ile sık karşılaşmamızın nedeni etkileşimi yüksek ve daha aktif bir platform olmasıdır. Çünkü son yıllarda ciddi gelir kaynağı olarak kullanılmakta ve satış panelleri ile entegre çalışmaktadır. Hacklenilen veya çalınan bu hesaplar teknoloji platformlarında sanki satıcı tarafından geliştirilmiş bir hesap izlenimi verilerek satılmaktadır.

İnstagram Hesabı Çalınmasının Nedenleri

Kullanılan cihazda bir trojen veya bir virüs olabilir. Bu virüs nedeni ile hesabınız başkalarının eline geçmiş olabilir. Daha sonra fake login yapmış olma ihtimalinizi gözden geçirmelisiniz. Fake login nedir? Bu birkaç şekilde kaşımıza çıkabilir. Mail adresimize gelen sahte maillerde gösterilen linklere tıklayarak bizi yönlendirdiği sayfadaki panelden kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yaparız. Bu işlem sonunda hesabımız ile bilgiler ele geçmiş olma ihtimali yüksektir.
Diğer bir neden ise instagram takipçi kasma, instagram takipçi arttırma ve instagram takipçi satın alma siteleri üzerinden -özellikle SSL sertifikası olmayan web portallarından- instagram giriş paneli ile girildiği takdirde kötü niyetli yazımcılar tarafından hesabınız ele geçirilmiş olabilir. Instagram hesabı ele geçirme yöntemlerinin büyük çoğunluğu bu yolu tercih etmektedir.
Hesabınız çalınmaması ve diğer güvenlik işlemleri için telefonunuza mutlaka anti virüs programı kurmalısınız. Daha sonra giriş yaptığınız sitelerde SSL sertifikası var mı yok mu mutlaka kontrol edin. Hatta mümkünse kendi mobil uygulaması dışında başka uygulama kullanmayın.

 

 

Çalınan Instagram Hesabının Geri Alınması

Çalınan instagram hesabı geri alma, çalınan instagram hesabını kurtarma, çalınan instagram hesabını kapatma, çalınan instagram hesabını silme ve çalınan instagram hesabını çalma kullanıcılar tarafından çokça merak edilen ve önem verilen konulardandır. Öncelikle yukarıdaki soruların tümünde ortak çözümler kullanılmaktadır. Şimdi sırası ile onlardan bahsedelim.
Eğer hesabınız çalındı ve başkaları tarafından kullanılıyorsa instagram hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Eğer hala daha giriş yapabiliyorsanız ilk yapmanız gereken şey kendinize yeni bir şifre belirlemek, instagram iki faktörlü doğrulama seçeneğini aktive etmek ve şüpheli üçüncü taraf erişilmemelerine kısıtlama getirin.

Eğer instagram giriş işlemi başarısız sonuçlanıyorsa yine giriş ekranında yer alan giriş yapmayla ilgili yardım al linki üzerinden bir başvuruda bulunabilirsiniz. Android sistemlerde işleyiş şu şekildedir: Kullanıcı adı veya e-posta girilir. Sonrasında sağ üstte yer alan “ok” simgesine dokunulur. Ardında daha fazla yardıma mı ihtiyacın var linki üzerinden gerekli talimatları izleyerek sonuca ulaşabilirsiniz. Ios için ise de benzer şekilde yine giriş ekranı üzerinden daha fazla yardıma mı ihtiyacın var seçeneği üzerinden gidip gerekli adımlar izlendiği takdirde sonuca ulaşılabilir.

Instagram Yardım Linki : https://help.instagram.com/1068717813216421

Hesap çalınma ile ilgili sorularınızı alt tarafta bulunan yorum kısmından belirtebilirsiniz.

 • Arzu
  4 ay önce

  Üstteki adresimden kullanıcı adı bir_nehirki olan instagram hesabım çalındı mail telefon numarasına kadar değişmiş hiç bir şekilde giriş yapamıyorum sayfamın kapatılmasını talep ediyorum lütfen

  5
  yorum beğen
 • Safiye Tetik
  6 ay önce

  Telefonuma instagram programını indiriyorum ama program açılmıyor
  Sadece safariden açabiliyorum.Telefonuma indirebildiğim halde neden açılmıyor
  Kullanıcı ismim : safiye_ee

  7
  yorum beğen
 • Abdurahman göze
  9 ay önce

  Epotama şifre gelmiyor

  14
  yorum beğen