arama

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabı nasıl dondurulur? nasıl geri açılır ? hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram 2010 yılında hayatımıza girdi ve günümüzün vazgeçilmez uygulamaları arasında yer alıyor. Milyonlarca insanın gün içerisinde paylaşım yaptığı Instagram’da hesap dondurma işlemi var mı? Peki varsa Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Sadece hesap dondurma değil hesabınızı nasıl dondurmanız gerektiğini ve tekrardan hesabınızı açmak isterseniz neler yapmanız gerektiğini de anlatacağım.

Anlatmadan önce önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var. Hesabınızı kapatmak ve dondurmak arasında fark vardır. Bazı Instagram kullanıcıları bunun aynı şey olduğunu düşünüyorsa kesinlikle yanılıyor. Hesabınızı tamamen kapatırsanız bir daha o hesaba erişim sağlayamazsınız. Ancak Instagram hesap dondurma yaparsanız istediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

 • İlk olarak dondurmak istediğiniz Instagram hesabınıza web sitesinden ya da mobilden giriş yaparak başlıyoruz.
 • “Profil düzenle” seçeneğine girelim.
 • Hemen sağ altta bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
 • Hesabınızı neden dondurduğunuza dair bir soru gelecek. Bu sekmede bir neden seçmeniz gerekiyor. Neden kapatıyorsunuz? Sorusuna bir neden seçin ve altta bulunan kutucuğa parolanızı yazın.
 • Son olarak da kırmızı renkli olan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” simgesine basın.

TARAYICI ÜZERİNDEN HESAP DONDURMA LİNKİ  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

İşte her şey bu kadar fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz artık gizli kalacak. Siz ne zaman hesabınızı tekrardan aktif ederseniz o zaman görülebilir. Hesabınız kapalıyken diğer kullanıcılar Instagram hesabınızı arasa bile bulamaz. Ayrıca hesabınızın diğer kullanıcılar tarafından görülmesini istemiyorsanız Ayarlar kısmından Gizli Hesap seçeneği ile fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Elbette bu yöntem hesabını dondurmak istemeyen ancak başkaları tarafından da fotoğraflarının görülmesini istemeyen kişiler için geçerlidir.

Hesap Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı dondurduğunuz zaman hiç bir Instagram kullanıcısı sizin hesabınıza erişim sağlayamaz. Yani aramalarda çıkmazsınız, profiliniz, yorumlarınız, beğenileriniz, fotoğraf ve videolarınız hesabınıza tekrar giriş yapana kadar gizli kalacaktır.

Hesabınızı dondurma işlemini yapabilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekiyor. Şifresini ya da kullanıcı adını kaybeden kişiler Instagram hesap dondurma işlemini yapamaz. Hesabınızı dondurma nedenlerinizden birisi tanımadığınız kişiler tarafından Instagram hesabınızın ziyaret edilmesi ise bunu hesap dondurma işlemi yapmadan da yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra gizlilik ayarları bölümünden sadece onayladığınız kişilerin hesabınızın görülmesini sağlarsınız.

Hesabınızı dondurmadan önce Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi kaydedin. Pek çok insan hesap dondurma yaptıktan sonra giriş bilgilerini unutabiliyor. O yüzden sizlerde aynı mağduriyeti yaşamamak için giriş bilgilerinizi kaydedin. Belli bir süre sonra Instagram hesabınızı tekrardan açmak isterseniz giriş bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
Son olarak ise hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak isterseniz herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Yani eski paylaşımlarınız ve hikayeleriniz kaybolmaz. Instagram hesap dondurmanın herhangi bir limiti yok, istediğiniz zaman aralıklarında hesap dondurma yapabiliyorsunuz. Yukarıda ki adımları takip ederek sizlerde Instagram hesap dondurma yapabilirsiniz.

UYARI : Mobil uygulama üzerinden hesap dondurma işlemi yapılamamaktadır. Google üzerinden instagram.com’a giriş yapıp üsteki talimatları uygulayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Yardım ve ekstra bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmına isteklerinizi belirtebilirsiniz.