arama

Instagram Hesabı Gizliye Alma Sorunu

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Hesabı Gizliye Alma Sorunu

Bir paylaşım platformu olan instagram, kullanıcılarının tarafından farklı kategorizasyonlarda açılır. 700 milyon aktif kullanıcıya sahip instagram sadece kişisel blog olarak kullanılmamaktadır. Bazı hesaplar kurumsal, resmi satış hesabı, tanıtım hesabı olarak da açılabilir. Ancak her ne kadar birçok hesap resmi olmasa da kullanıcıları tarafından gizlenme ihtiyacı duyulabilir. Sadece kendi sosyal çevresi ile paylaşımda bulunabilmeyi tercih edebilir. Fakat kullanıcılar instagram hesabı gizliye alma sorunu ile karşılaşırlaşabilirler. Öncelikle instagram hesabı gizleme nasıl yapılır onu anlatalım.

Instagram hesabı nasıl gizlenir?

İnstagram hesabı gizlemek için instagram giriş yaptıktan sonra profil sayfasına gelinir. Instagram uygulamasında sağ üst köşede yer alan ve teknik ayarların yer aldığı butona tıklanır. Oradan gizli hesap sekmesi mavi olacak şekilde yani açık olacak şekilde ayarlanır. Böylece instagram hesabı gizleme başarılı bir şekilde yapılabilir. Ancak bazen kullanıcılar hesabını gizlemeye çalıştıkları zaman hata alırlar.Peki, instagram hesabı gizliye alma sorunu nasıl çözülür?

Instagram hesabı gizliye alma sorunu ve çözümü

Instagram hesabı gizliye alma sorunu temelinde birkaç neden yatar.
Bunlardan ilki ve en önemlisi ağ ayarları ile ilgili sorundur. Eğer ağ ayarlarında bir sorun varsa uygulamanın nerede ise hiçbir fonksiyonunu kullanamazsınız. Bunun için internet ayarlarını kontrol etmelisiniz. Gerekirse modeminizi veya internet sağlayıcı olan mobil cihazı kapayıp açmalısınız. İnstagram hesabı gizliye alma sorunu ile karşılaşan kullanıcıların bu hatayı almasının en büyük nedeni budur. Yine buna bağlı olarak internet çekim gücü zayıf olabilir. Bunun için ağ bağlantısını güçlendirmelisiniz.

Bir başka ve önemli problem ise instagram uygulama güncellemesi ile ilgilidir. Uygulamanın daha güncel hali çıkmış olabilir ve eski uygulamada bazı fonksiyonlar instagram tarafından artık sağlanmıyor olabilir. Bunun için instagram hesabı gizliye alma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için uygulamanızı store kısmından güncellemeniz gerekmektedir.

Yine yukarıdaki probleme bağlı olarak cihazınızız güncelleme almıyor olması sonucu instagram hesabı gizliye alma sorunu ile karşılaşabilirisiniz. Yani kullandığınız telefon için instagram artık son sürümlerinin güncellemelerini vermiyor olabilir. Birçok firma tarafından bir satış taktiği olarak kullanılan bu yöntem mobil cihaz kullanıcıları tarafından can sıkıcı olarak bulunur. Son günlerde en büyük üreticilerden biri tarafından bu yönce yapılan itiref çokça eleştiriye neden olmuştu. Ancak eleştirilere rağmen bu problem daha uzun bir süre devam edecek gibi. Eğer bu sebepten dolayı instagram hesabı gizleme sorunu yaşıyorsanız cihazınızı değiştirmekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Not: Eğer hesabınız işletme hesabına aktardıysanız gizliye alamama sorununuz bu yüzdendir.

 

 

 • Muratokur77
  4 ay önce

  Instgram hedabımda hesap gizliliği görünmemektedir sayın instgram yetkilileri bir an öncebana yardımcı olmanızı rica ederim

  7
  yorum beğen
 • Şaban Yoldaş
  9 ay önce

  Benim hesabımda gizli hesap butonu yok nasıl yapicam

  12
  yorum beğen
 • Mustafa
  10 ay önce

  Ben zorla da olsa gizliye aldım bana ulaşa bilir siniz

  14
  yorum beğen
  • Mrsflawles0
   5 ay önce

   Mustafa bey bana instagramdan ulasabilirmisiniz yardimina ihtiyacim var. Insta hesabim: mrsflawles0

   4
   yorum beğen
 • Cesur
  11 ay önce

  Bende gecirmeiyorun lütfen yardım edin

  15
  yorum beğen
 • Esra
  11 ay önce

  Gizli hesap yazısı yok bende nasıl gizliye alıcam? Yardım edermisiniz

  15
  yorum beğen
 • Seher
  1 sene önce

  Merhaba ,
  İşletme hesabımı kişisel hesaba geçiremiyor tanıtımı durdur diyor ama tanıtım yok aktif görünüyor tanıtımı olan kodu giriyorum yok yazıyor lütfen yardımcı olur musunuz?

  19
  yorum beğen
  • Samet
   10 ay önce

   Aynı sorun bende de var instagram ile birebir görüşüyorum ama sorunu çözemiyolar. Tüm tanıtımları ve reklamları sildim ama hala olmadı. Birisi şu sorunu çözsün

   10
   yorum beğen
  • Murat
   1 sene önce

   Merhaba bendede aynı hata var ve 3 aydır uğraşıyorum eğer yaptınız ise lütfen banada yardımcı olurmusunuz ödüllü😕

   16
   yorum beğen