arama

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Instagram durduruldu hatası 2018 yılında kullanıcılarını en çok rahatsız eden hatalardan biri olmuştur. Özellikle Instagram durduruldu hatası bütün mobil cihazlarda çıkıyor.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Her gün kullanıcı sayısını geometrik olarak arttıran intagram dikey bir büyüme trendi yakalamış durumdadır. Facebook ile olan işbirliğinden sonra yüklü miktarda yatırım almıştır. Gerek sosyal medya reklamları gerek teknik güncellemelerden sonraki sosyal yayılım sayesinde büyük bir kitleye ulaşmıştır. Ancak her ne kadar sağlam bir altyapıya sahip olsa da bir çok instagram hatası ile karşılaşmaktayız. Instagram durduruldu hatası 2018 yılında kullanıcılarını en çok rahatsız eden hatalardan biri olmuştur. Özellikle Instagram durduruldu hatası s4, s3, Discovery, Galaxy Ace gibi cihazlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Instagram durduruldu hatası çözümleri ve nedenleri

Instagram durduruldu hatası almanızın birkaç farklı nedeni ve her bir neden için farklı çözüm yolları vardır. Şimdi hatanın kaynaklandığı nedenleri ve çözüm yollarını inceleyelim

Bu hatayı alma nedenlerinizden ilki cihazınızın ön belleği ile ilgilidir. Ön belleğiniz ya doludur ya da cihazın ve uygulamanın güncellemeleri yapılmamıştır. Instagram çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız büyük olasılıkla nedeni budur. Telefonunuzda birçok kullanmadığınız uygulama olabilir. Ya da uygulamaların içerisinde gereksiz dosyalar mevcut olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey öncelikle telefonunuzda kullanmadığınız tüm gereksiz uygulamaları kaldırmalısınız. Ardından uygulamaların içerisindeki gereksiz dosyaları (dergi uygulamasında fazladan yer kaplayan dergiler gibi) dosyaları silmelisiniz. Bu işlemler yapıldığı takdirde instagram durduruldu hatası büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.

1.Yöntem ; 

 • Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın. Android kullanıcıları telefonun geri tuşuna basarak kapatabilir , iPhone kullanıcıları ise home tuşuna iki kez basarak kapatabilirler.
 • Arka plandaki uygulamaları kapattıktan telefonunuzdaki internet bağlantılarını kapatın (wifi&4.5G).
 • Bu işlemi yaptıktan sonra komple telefonunuzu kapatıp tekrar açın.
 • Instagram’a giriş yaptığınızda böyle bir problem artık gözükmeyecektir.

2.Yöntem ; 

 • Instagram uygulamasını komple kapatınız.
 • Ardından Google play veya App Store’a giriş yapınız.
 • Instagram uygulamasını kaldırıp tekrar indiriniz.
 • Instagram uygulamasını tekrar indirdikten sonra telefonunuzu kapatıp tekrar açın.
 • Instagrama  giriş yapın problem olmayacaktır.

 

Instagram durduruldu hatası android cihazlarda daha fazla görülmektedir. Galaxy s3 instagram durduruldu hatası veren cihazların başında gelir. Bu da cihazın sistemsel olarak yetersiz kalmasından kaynaklanır. Bu durumda yapmanız gereken şey instagram dahil tüm uygulamaları kapatmalısınız. Bunu yapmanızın anlamı gereksiz tüm verilerin çalışmasını engellemiş olursunuz. Bunun yerine telefonunuzu kapatıp açabilirsiniz de. Tercih size kalmış. Tekrar hesabınıza giriş yaptığınızda göreceksiniz ki sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Sorun yine çözülmedi ise instagram uygulamasını siliniz. Ardından açık olan tüm uygulamaları kapatıp instagramı son güncel hali ile yükleyiniz. Bu işlemlerden sonra cihazınızı açıp kapayınız ver ardından uygulamaya giriş yapınız. Bu işlemin sonucunda instagram durduruldu hatası yüksek olasılıkla ortadan kalkmış olacaktır.

Bu hatayı almamak için dikkat etmeniz gereken diğer bir husus telefonunuzu şarj ederken kapalı bir konumda tutunuz. Ayrıca telefonunuz sürekli açık olduğu için sistemsel sorunlar olacaktır. Bunun olmaması için cihazınızı arada bir kapalı konumda tutmanız faydalı olacaktır. Bunun dışında gereksiz uygulamaları cihazınızdan siliniz. Ve tüm uygulamaları güncel tutmaya çalışınız. Tüm bunlara dikkat edilirse instagram çalışmayı durdurdu hatası almayacaksınız.