arama

Instagram Challenge Required Hatası ve Çözümü

Instagram Challenge Required Hatası'nın kesim çözümünü sizler için paylaştık. Adımları uygulayarak sizde bu problemden kurtulabilirsiniz.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Challenge Required Hatası ve Çözümü

Her gün yeni kullanıcılar kazanan instagram özellikle ticari alanda aktif kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle butik satış sayfaları, kişisel bloglar, Youtube kanalı tanıtım sayfaları, web sitesi tanıtımları ve e-ticaret portalları ile entegre çalışan bu instagram sayfaları takipçi sayısını arttırmak için bir çaba sarf etmektedir. Bunun için instagram takipçi kasma, beğeni satın alma, sürekli takip yapıp bırakma, üçüncü parti yazılımlarına izin verme, profilime kim baktı, profilimde kim gezdi gibi uygulamalar kullanmak instagram tarafından spam olarak algılanır. Ve instagram Challenge Required Hatası yani bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi bir uyarı verir.

Instagram Challenge Required Hatası Nedir?

Yukarıda saydığımız başta instagram takipçi kasmak gibi nedenler ile instagram hesabımızı güvene almak adına şifremizi değiştirir ve instagram checkpoint required hatası verir. Yani hesabımız kullandığımız üçüncü parti uygulamaları dışında güven sorunu ile karşılaşır. Bunu fark eder botlar hesabımızı hemen bir nevi askıya alır. Yani kendiliğinden şifremizi değiştirir. Çünkü şifremiz kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından çalınmış olabilir. Buna engel olmak adına Instagram Challenge Required Hatası verir ve hesabın asıl sahibi olan kişinin hesabına tekrar ulaşmasını sağlar.

Challenge Required Çözüm Yöntemleri

Öncelikle bu hata daha çok mobil uygulamalarda alınmaktadır. Öncelikle instagram şifre değişikliği gerekiyorsa mail ve telefon üzerinden değişiklik sağlanmalıdır. Daha sonra bilgisayar üzerinden giriş yapılarak sırası ile aşağıdaki yollar izlenmelidir.

Profil ekranında gelerek ayarlar seçeneğine tıklanır. Daha sonra izinli uygulamalar seçilir. Burada daha önce izin verilmiş olan tüm uygulamalar kaldırılmalıdır.
İnstagram hesabına bağlı üçüncü parti tüm uygulamaların bağlantısını kesmelisiniz. Özellikle yukarıda belirtilen instagram takipçi kasma ve instagram beğeni arttırma uygulamaları gibi tüm uygulamalardan çıkış yapmalısınız.

Mümkün olduğu sürece bu süreçten sonra instagramın kendi uygulamasını kullanmalısınız. Orijinal programa eş değer çalışan ve ek özellikler sunan (yeni filtre, maske, gif vs) programlardan mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

Instagram Challenge Required Hatası temelde programın bağlantılı olduğu üçüncü parti yazılımlardır. Bu hatayı aldıktan sonra ve yukarıda saydığımız düzenlemeleri yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken şey iki adımda doğrulamayı aktive etmelisiniz. Daha sonra kullandığınız cihazda bir güvenlik programı kullanmaya başlamalısınız. Mesela bir anti virüs gibi ya da trojenleri engelleyen bir aplikasyon. Son olarak şunu belirtelim ki instagram takipçi satın almak gibi işlemler yaparken asla ve asla şifrenizi kimse ile paylaşmamalısınız. Çünkü sizin bilginiz dışında üçüncü parti uygulama izni verilebilmekte ve aktif olan hesabınız pasifize olabilmektedir.

 • Yeliz
  6 ay önce

  Yeliz 3747 instgram hesabım profilli resmim benim adıma açılmış kaldırılmasını istiyorum çok rahatsiz oldum okadarda şikayet ettirdim yinede sosyal medyadan kalmıyor lütfen çok rica edicem

  9
  yorum beğen