arama

Instagram Arama Geçmişini Silme

Instagram arama geçmişini silme hakkındaki yöntemleri sizin için paylaştık. Adımları uygulayarak arama geçmişinizi silebilirsiniz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin

Birçok instagram kullanıcısı günde onlarca farklı işlem yapmaktadır. Yaptıkları işlemlerden bir kısmını ise arama bölümü vasıtası ile kullanıcılara ya da satış hesaplarına ulaşarak gerçekleştirmektedir. Çünkü instagram kayıt olurken her bir kullanıcıdan bir kullanıcı adı bir de isim soy isim istemektedir. Kullanıcıların aradıkları isimler takip edilmiyorsa veya takip edilse de liste kabarıksa arama bölümüne kullanıcı adını ya da isim soy isim aranarak gerçekleşmektedir. Ancak zamanlar arama geçmişinde o kadar çok arama birikmektedir ki kullanıcılar gerek gizlilik kaygısı gerekse de listenin fazlalığını rahatsız etmesinden dolayı instagram arama geçmişini silme yöntemine başvurmaktadırlar. Bu yazımızda instagram arama geçmişi nasıl silinir konusundan bahsedeceğiz.

 

IOS ve Android telefonlarda instagram arama geçmişi silme

 

Her iki sistemde de instagram arama geçmişi silme aynı yöntem ile sağlanır. Öncelikle mobil uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ana sayfada olan instagram hesabından profil sayfasına ilerlenir. Profil sayfasından hesap ayarları ve diğer tüm ayarların olduğu bölüme ilerlenir. Bunun içinde öncelikle ios instagram arama geçmişi silme için yan yana üç nokta ve android instagram arama geçmişi silme için alt alta olan noktalara tıklanır. Bu kısımda uygulamanın bir çok farklı ayarı yer almaktadır. Instagram hesap gizlemeden tutun da mail ayarları ve diğer tüm hesap ayarları burada yer almaktadır. Tüm bu ayarlarda en altta yer alan son dört ayar içerisinde instagram arama geçmişi silme seçeneğini göreceksiniz.

 

  • Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Sağ üst köşede bulunan ayarlar (3 nokta veya çark) butonuna tıklayınız. 
  • Karşınıza gelen menünün en alt kısmında bulunan “Arama Geçmişini Sil” butonuna tıklayın.

 

 

Instagram arama geçmişi silme sayesinde instagram hesabını daha rahat kullanmak isteyen kullanıcılar sık sık bu yöntemi kullanarak arama geçmişini temizlemektedir. Bu sayede sık aramalarını arama bölümünde yukarılarda görebilirler ve gerçekleştirmek istedikleri eylemleri daha hızlı bir şekilde başarabilirler. Günümüzde ticari amaç için sıklıkla kullanılan instagram hesapları günde yüzlerce arama yapmakta hatta birkaç farklı 3. Parti instagram hesabı kullanmaktalar. Bu sayede hem işlerini daha kolay halledebilmekte hem de kazançlarını daha fazla arttırmaktalar. Çünkü ciddi bir instagram kullanıcısı yüzlerce hatta binlerce yeni müşteriye ulaşabilme potansiyeline sahip. Bundan dolayı instagram arama geçmişi silme gibi birçok eylemi basit bir şekilde çözebilmeliler.