arama

Instagram Anasayfam Yenilenmiyor Ne Yapmalıyım?

Instagram anasayfa yenilenmeme hatası yaşıyorsanız çözümleri sizin için paylaştık adımları uygulanarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin

Instagram Anasayfam Yenilenmiyor Ne Yapmalıyım? 

Gün içerisinde milyonları geçen paylaşımı sayesinde instagram, kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Kurumsal el değişikliği ve yüklü yatırımının ardından kullanıcılarına yeni özellikler sunmanın yanında beklentileri de her geçen gün arttırmaktadır. Gerek instagram hikâye paylaşım özelliği olsun geren gerek çok özellikli kalıcı paylaşımlarında olsun kullanıcıların memnuniyetini üst düzey tutma çabasındadır. Bu kadar hassas ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan bir firma instagram anasayfa yenilenemiyor ne yapmalıyım gibi sorular ile karşılaşmaktadır. Acaba instagram giriş ekranına geri dönüp tekrar kullanıcı girişi mi yapılmalı yoksa farklı bir çözüm mü var? Bu günkü yazımızda anasayfa yenilenememe problemi ve çözümü üzerinde duracağız.
İnstagram anasayfa yenileme hatası nedenleri

Bunun aslında üç basit sebebi olduğunu söyleyebiliriz. İlk ve yüksek ihtimal internet bağlantısı problemlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü her geçen gün kendini revize eden instagram beğeni olarak kullanıcılarından tam puan almaktadır. Sistemsel olarak böyle bir hataya düşme olasılığı nerede ise yok denecek kadar azdır. Hatanın ikinci nedeni ise – düşük ihtimal- cihazın fonksiyonlarındaki teknik sebepler olabilir. Sistemsel bir problemdir ve aplikasyon ile bağlantısı yoktur. Üçüncü hata sebebi ise –nerede ise %0 ihtimal- instagramın sunucusunun çökmesidir. Yani bu ihtimalin gerçekleşme olasılığı nerede ise yoktur. İnstagram takipçi ve rakipleri tarafından dikkatlice incelenmektedir. Ayrıca bu tarz sorunlar çok çabuk bir şekilde sosyal medyada gündem olduğu için kurumsal anlamda da böyle basit hatalara göz yummamaktadır.

Instagram Anasayfa Yenilenmiyor hatasının çözümleri

Kullanıcılar “akış yenilenemiyor ne yapmalıyım” gibi sorular yöneltmektedir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bunun nedeni yüksek olasılıkla internetinizden kaynaklanan bir durumdur. Öncelikle internet ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Çekim gücünü ve dns ayarlarını kontrol etmeli ve gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. DNS ayarlarında 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 girilerek tekrar denenmelidir. Bu sağlandıktan sonra yüksek olasılıkla instagram anasayfa yenilenemiyor sorununu dile getirmeyeceksiniz.

Ancak her şeye rağmen yine de akış yenilenemiyor ise yapmanız gereken birkaç işlem var demektir. Öncelikle ayarlar kısmından (her cihaz için farklı olabilir)tarayıcınızın geçmiş verilerini ve çerezlerini sıfırlamalısınız. Ardından yenileme sağlanamaz ize tekrar DNS ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak akış yenileme işlemini tekrarlıyoruz. Bu işlemler yapıldığı takdirde instagram anasayfa yenileneme problemi yüksek olasılıkla çözülmüş olacaktır.

Unutulmamalıdır ki Facebook, Whatsapp, Instagram, SnapChat ve Twitter gibi uygulamalarda akış yenileme problemi ile karşılaşılıyorsa bunun temel sebebi internet bağlantısından kaynaklanmaktadır. Sunucunun çökmesi olasılığı nerede ise çok düşük bir ihtimaldir. Fakat nadiren de olsa instagram kullanıcıları bu sorun ile karşılaşabilir. Bunun çözümü kurumsal anlamda ele alındığı için çok kısa bir süre içerisinde sonuca varılacaktır.

 

Yardım ve ekstra bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmına isteklerinizi belirtebilirsiniz.

 • Azzie
  5 ay önce

  Merhaba. Benim sorun şu, instada hikayeler yenileniyor ama Akış sayfası yenilenmiyor. Akış yenilenemedi diye uyarı çıkmıyor. Ama 2 gündür aynı postlar değişmiyor. Telefonumun dns ayarlarıyla oynayamıyorum. Lütfen yardımcı olun..

  6
  yorum beğen